Czeski pielgrzym, Petr Hirsch, wyrusza 1 czerwca na swoją pielgrzymkę dookoła świata. W ciągu 20 lat chce przejść 100 000 km, dotrzeć na wszystkie kontynenty i odwiedzić stolice wszystkich krajów oraz w każdym z nich zasadzić Drzewo Pokoju. Pierwsze z nich zostanie zasadzone 30 maja w rodzinnym mieście pątnika, Dvur Kralove nad Łabą (kilkadziesiąt kilometrów od Jeleniej Góry i Wałbrzycha). Tam także zaplanowane jest spotkanie z Petrem Hirschem – w środę, 28 maja, o godz. 18:00 w miejskiej bibliotece. Głównym celem są spotkania z mieszkańcami różnych krajów i regionów, by pytać ich o możliwości znalezienia pokojowych rozwiązań lokalnych konfliktów i by w ten sposób zwiększyć szanse pokoju na całym świecie.
Pątnik ten ma za sobą już ponad 16 000 km „przedbiegów”, które przebył w ciągu dwóch lat (2011-2013) z Pragi przez Santiago de Compostela, Gibraltar, Rzym do Jerozolimy.
Petr Hirsch prosi także o wsparcie dla jego przedsięwzięcia – jego marzeniem jest, by za każdy szczęśliwie przebyty kilometr mógł wpłacić 10 EUR dla wybranej organizacji charytatywnej w kraju, w którym będzie przebywał. Więcej o planowanych przez niego działaniach oraz możliwość finansowego wsparcia pokojowej wędrówki dookoła świata przeczytać można (w języku czeskim – jest także uruchomiona opcja automatycznej translacji) na stronie www.pout.eu .

Leave Comment