Pierwsze dni lipca rozbrzmiewać będą w katedrze w Santiago naszym językiem. Głównym punktem programu Dni Polskich będzie msza dla rodzimych pielgrzymów, którą w sobotnie przedpołudnie, 3 VII, przy grobie Apostoła odprawi arcybiskup Santiago, Julian Barrio Barrio. Tam też będzie miał miejsce akt oddania polskich pielgrzymów pod opiekę św. Jakuba.

Kolejne spotkania odbywać się będą już na Monte do Gozo, w Europejskim Centrum Pielgrzymkowym im. Jana Pawła II. Prowadzić je będzie ks. Ryszard Honkisz z Bractwa św. Jakuba w Więcławicach koło Krakowa, będący także głównym organizatorem Dni Polskich w Santiago.

A że Camino zapełniają polscy pątnicy, świadczą choćby nasi „długodystansowcy”: Andrzej Kofluk i Staszek Ozdoba z Wrocławia w 70 dniu pielgrzymki, 22 czerwca, dotarli do Roncesvalles (ich koledzy z Wrocławskiego Klubu Camino minęli tymczasem Logrono); Dariusz Rykowski z Szydłowca, skąd wyszedł 6 czerwca, dotarł do granicy z Czechami. Natomiast Tomek Daniec z Nowego Wiśnicza, po dojściu do Olkusza ze względów zdrowotnych zmuszony był zrobić kilkudniową przerwę. Patronat nad wędrówką Tomka objęło stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”. Z początkiem lipca na swoje Camino wyrusza Ewa Matusiak z Jeleniej Góry, opiekunka odcinka „Via Regia” w rejonie Lwówka Śl.

Wszystkim pielgrzymom życzymy oczywiście Buen Camino!