ZS1Zbigniew Siczek z Wrocławia zmarł we śnie 2 lipca na Monte do Gozo po zakończeniu pielgrzymki Camino del Norte z Irun. Swoją ostatnią Drogę przebył z przyjacielem od czasów licealnych, Waldemarem Srokowskim, który zaznaczył, że Zbyszek do ostatniego dnia zachował na szlaku pełnię sił i zapału. W sobotni wieczór z Góry Radości spojrzeli jeszcze na wieże katedry, dokąd postanowili dojść następnego dnia, oraz byli na wieczornej mszy św. w kaplicy San Marcos.
Regularnie bywał na spotkaniach we wrocławskiej Księgarni Hiszpańskiej, gdzie dał się poznać jako osoba pełna energii i optymizmu. Brał także udział w pracach Wrocławskiego Klubu Przyjaciół Camino. Tym samym jest to kolejne w krótkim czasie pożegnanie po niedawnej, równie niespodziewanej śmierci Pawła Petera, lidera wrocławskiego Klubu.
Pogrzeb Zbyszka Siczka odbędzie się w środę, 13 lipca, o godz. 13:00 na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu. Natomiast jego przyjaciele z klubu kajakarskiego zapraszają na wieczór wspomnień, który odbędzie się dzień później, 14 lipca, o godz. 17:30, w siedzibie oddziału miejskiego PTTK, Rynek 11/13.
ZSNekrolog