Po wakacyjnej przerwie wracamy do cyklicznych spotkań „Buen Camino!” we Wrocławiu. W drugą środę września, czyli 12.09, od godz. 18:00 w Księgarni Hiszpańskiej spotkamy się w zmienionej formule – nie jako świadkowie prezentacji i opowieści z Drogi, ale jako aktywni uczestnicy wymiany wiadomości, nowości i osobliwości z Camino. To będzie otwarty czas dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć czegoś o Drodze św. Jakuba, a nie ma takiej okazji z pierwszej ręki. Ale także sposobność, by w dobrym, caminowym klimacie napić się wonnej kawy i porozmawiać z ludźmi, którzy w niejednej albergue bywali. Taki otwarty, caminowy czas chcemy mieć w Księgarni Hiszpańskiej w każdą drugą środę miesiąca od godz. 18:00.
Natomiast o godz. 20:00 w Radio Rodzina rozpocznie się powakacyjna audycja „Buen Camino!”. Punktem wyjścia będzie opowieść ks. Tomka Gospodaryka o Via Libertatis, czyli rzecz o Drodze Wolności. Czym jest ta Droga i czym jest Wolność? Na ile Camino w ogóle jest Drogą Wolności? O tym i innych ważnych pojęciach porozmawiamy w czasie wieczornego spaceru. Posłuchamy, dokąd ta droga poprowadzi.
Więcej i w wersji wizyjnej będzie można się dowiedzieć o Via Libertatis w czasie sobotniego spotkania Wrocławskiego Klubu Przyjaciół Camino. Rozpocznie się ono 15 września o godz. 16:00 mszą św. w kościele uniwersyteckim, na której zakończenie udzielane będzie błogosławieństwo pielgrzymów. Od godz. 17:00 spotkanie i opowieść kontynuowana będzie w pobliskim budynku DA Maciejówka. Wówczas także pojawi się zapowiedź kolejnego caminowego Tramwaju, który ponownie ruszy 9 października.
Już teraz zapraszamy!

Leave Comment