W pierwszy weekend tegorocznej jesieni mieszkańcy południowej Polski mogą wybrać się aż na trzy wspólne przejścia Jakubowym Szlakiem:

W sobotę, 22 września, o godz. 9:00 przy kościele pw. św. Jacka w Kamieniu Śl. rozpocznie się pielgrzymka Drogą św. Jakuba „Via Regia”. Zakończy się ona wmurowaniem przy kościele pw. św. Jadwigi w Opolu-Malinie żółtej muszli – pamiątki z tegorocznej diecezjalnej pielgrzymki pieszej do Santiago de Compostela.

Kontynuowane są także wędrówki wzdłuż Drogi Królewskiej między Dolnym Śląskiem a Saksonią w ramach projektu „Via Regia – od historii do przyszłości”. Na 22 września zaplanowany jest etap z Weissenberg do Budziszyna. Długość sobotniego odcinka to 28 km. Dojazd na miejsce autobusem o godz. 7:30 spod zajezdni PKS w Lubaniu (ul. Jana Pawła II) oraz o godz. 8:00 z Mostu Staromiejskiego w Zgorzelcu. Powrót z Budziszyna planowany ok. godz. 18:30.

Na Małopolską Drogę św. Jakuba, 24-kilometrowy etap z Sanki do Palczowic, można się wybrać w niedzielę, 23 września, po Mszy św. odprawionej o godz. 8:00 w kościele pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Sance. Istnieje możliwość przejazdu autobusem z Krakowa do Sanki oraz z Palczowic do Krakowa, po wcześniejszej rezerwacji i odpowiedniej liczbie chętnych. Zgłoszenia można kierować na adres fmroz@wp.pl  .

Leave Comment