RobotyW związku z dynamicznym rozwojem Drogi św. Jakuba w Polsce, poszukiwane są osoby, które jako wolontariusze chciałyby zająć się następującymi działaniami:

Opiekun Szlaku na Drogach św. Jakuba w Polsce (zadania: min. 2 razy w roku sprawdzenie i uzupełnienia oznakowania szlaku, wyszukiwanie miejsc noclegowych i miejsc przyjaznych dla pielgrzymów, kontakt z lokalnymi parafiami, samorządami itd.). Kontakt: silesia@camino.net.pl
Wysyłka Paszportów Pielgrzyma oraz certyfikatów (optymalnie we Wrocławiu; zadania: dobieranie zamówień paszportów i certyfikatów, ich wysyłka, prowadzenie rejestru wysłanych paszportów i certyfikatów)
Moderator profilu Droga św. Jakuba w Polsce na Facebooku (zadania: odpowiadanie na pytania z sieci, komentarze do wpisów na innych profilach związanych z Drogą, udostępnianie u nas wpisów z tychże innych profilu, komunikacja z innymi profilami, promowanie postów itd.)
Redaktor treści na naszej stronie www (zadania: sprawdzanie kompletności treści oraz ich aktualności, odświeżanie tekstów, propozycje modyfikacji wyglądu strony itd. Technicznym wykonaniem tych zmian zajmie się nasz webmaster, ale niezbędna jest osoba czuwająca nad tekstami na stronie i spójnością strony)
Redaktor prowadzący biuletynu „Pielgrzymek” (zadania: wybór i ustalanie tematów do biuletynu, kontakt z autorami, redakcja tekstów)
Prowadzenie korespondencji z samorządami (zadania: redakcja i wysyłka pism, koordynowanie kontaktu z poszczególnymi instytucjami, weryfikacja terminów wysyłki otwartych konkursów ofert itp.)
Osoby (najlepiej Wielkopolska, Dolny Śląsk) do pomocy przy prowadzeniu weekendowych przejść w 2016 r. Drogą Wielkopolską, Dolnośląską i Żytawską (zadania: rezerwacja miejsc noclegowych, bycie i przejście danego weekendu wraz z uczestnikami, zapowiedzi i zaproszenia na przejście, publikacja na stronach naszych www i FB)

Chętnych do zajęcia się ww. działaniami prosimy o kontakt na adres opole@camino.net.pl . Z góry dziękujemy!