XXI Targi Książki Katolickiej w Warszawie w relacji dr Agnieszki Jaworskiej z Fundacji IDŹ DALEJ. Wspomnienia pielgrzymów, przewodniki po Drogach św. Jakuba, mapy i inne wydawnictwa o Camino można było znaleźć na stoisku Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce podczas XXI Targów Wydawców Katolickich, które w dniach 16-19 kwietnia odbyły się w Warszawie.

Niewielkie stoisko z mnóstwem informacji o Szlakach św. Jakuba – tak w skrócie można opowiedzieć o stoisku nr 29, gdzie członkowie stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” dyżurowali od czwartku do niedzieli, udzielając informacji tym, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat pielgrzymowania do Composteli. My odwiedziliśmy ich w piątek i w sobotę, a to za sprawą dwóch publikacji, które można było tam zakupić.

Pierwsza z interesujących nas książek, to „świeżutki” (wydany tuż przed targami) przewodnik po Warszawskiej Drodze św. Jakuba, autorstwa dr. Jerzego Kazimierczaka. Znany w środowisku caminowiczów autor – niestrudzony pielgrzym, podróżnik i badacz – podpisywał swoje dzieło w piątek, wieczorem zaś (już poza targami, ale nadal w klimacie Camino) opowiadał historię ikony Matki Bożej Śnieżnej w kościele u jezuitów na warszawskiej starówce.

Druga książka – „Camiño” – to publikacja naszej koleżanki, Bereniki Seryczyńskiej. To książka będąca refleksji na temat życia, Drogi i wzajemnego przenikania się tych rzeczywistości. Berenika jest wolontariuszką polskiego schroniska dla pielgrzymów w Santiago de Compostela (Centro Europeo de Peregrinacion na Monte do Gozo). Na uwagę zasługuje fakt, że książkę przygotowała zupełnie sama – od napisania przez złożenie aż do momentu dostarczenia do drukarni. Z autorką można się było spotkać na targach w sobotę.

Invalid Displayed Gallery