Ponad 80 młodych osób z całej Polski pielgrzymowało w weekendy 21-22, 28-29 maja polskimi odcinkami dróg jakubowych. Fragmentem małopolskiego szlaku pielgrzymi wędrowali ze Skalbmierza do Krakowa, zaś szlakiem wielkopolskim z Gniezna do Poznania. Goszczeni byli przez księży i mieszkańców poszczególnych miejscowości na trasie. Był to projekt majowych wędrówek szlakami jakubowymi w intencji Światowych Dni Młodzieży w Madrycie pod hasłem „Zawsze w drodze, nigdy nie wykorzenieni”.

Relacja – Szlakami jakubowymi w intencji Światowych Dni Młodzieży

Zdjęcia – z weekendowych przejść

* * * * *

Szlaki Camino de Santiago, na terenie całej Europy, a także w Polsce to ciekawa propozycja przygotowań formacyjnych do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Madrycie w dniach 16-21 sierpnia 2011. Poprzedzą je Dni w Diecezjach na terenie całej Hiszpanii, 11-15 sierpnia Do Madrytu ma przybyć około 2 miliony młodych ludzi, w tym liczymy na ponad 30 tysięcy Polaków. Przed nami jeszcze pół roku przygotowań do tego niezwykłego spotkania młodych ze wszystkich krajów świata z Papieżem Benedyktem XVI, ale już od kilku miesięcy młodzi wyruszają na Camino, ofiarowując trud podróży oraz osobistą modlitwę za dzieło ŚDM.

Specjalnie na to wydarzenie powstała Sekcja pielgrzymek szlakami św. Jakuba w Biurze ŚDM, która koordynuje i promuje Camino wśród młodzieży. Nawiązuje tym samym do pamiętnego spotkania Jana Pawła II z młodymi w Santiago de Compostela w 1989 r. Przez ostatnie miesiące kilka grup młodzieży z różnych wspólnot i duszpasterstw pielgrzymowało po hiszpańskich i polskich szlakach Camino.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do sztafety modlitewnej, ofiarować część swój drogi w intencji przygotowań do ŚDM Madryt 2011 i otrzymać specjalne błogosławieństwo na Camino wraz z różańcem papieskim, wystarczy wysłać informację na adres: grzegorzpindelski(at)madryt2011.pl. Czekamy również na świadectwa z pielgrzymowania szlakami Jakubowymi oraz ciekawe historie i doświadczenia z Camino.

Zapraszamy do pielgrzymowania na Światowe Dni Młodzieży.

Szczegółowe informacje: www.madryt2011.pl

Światowe Dni Młodzieży - Madryt 2011