Od kilku lat dolnośląscy (z czasem także opolscy) sympatycy Drogi św. Jakuba pojawiali się na tradycyjnym Opłatku w Legnicy. W tym roku, by ułatwić dotarcie także z Górnego Śląska, poświąteczne spotkanie będzie miało miejsce we Wrocławiu, w sobotę, 25 stycznia, w domu parafialnym przy kościele pw. Opatrzności Bożej na Nowym Dworze (ul. Nowodworska 64). Rozpocznie się ono po mszy św. w intencjach pielgrzymów na Camino (godz. 11:00). Od godz. 12:00 przewidziane są życzenia, śpiewanie kolęd, „komunia dóbr doczesnych” (domowe wypieki mile widziane) oraz bieżące informacje. Na godz. 14:00 zaplanowana jest prezentacja filmu „Camino Polskie” oraz spotkanie z jego autorką, Teresą Kudybą. Po projekcji możliwy będzie zakup płyt z filmem.
Następnie przewidziane są opowieści z Drogi z możliwością pokazu zdjęć. Chętnych do prezentacji (do 15-20 minut) prosimy o zgłoszenie na adres biuro@camino.net.pl .
Spotkanie potrwa „do ostatniego klienta”, ale nie dłużej, niż do godz 18:00. Zapraszamy!

Dojazd do kościoła pw. Opatrzności Bożej

[nie chodzi tu o kościół Opatrzności Bożej (Dworski) przy ul. Kazimierza Wielkiego będący siedzibą diecezji ewangelicko-augsburskiej]:
Samochód (GPS: N51.11492 E16.95755): z autostrady A8 na węźle Wrocław Lotnisko zjazd w kierunku Centrum i na Rondzie Rotm. Pileckiego w kierunku Centrum/Nowy Dwór (ul. Strzegomska). Po lewej stronie będzie widoczna bryła kościoła – skręt w ul. Gubińską. Z centrum należy się kierować w stronę Lotniska.
Autobus: z dworca PKS/PKP Wrocław Główny (ul.Sucha) linią 122 do przystanku Chociebuska, z dworca PKP Wrocław Główny (ul. Dworcowa) linią 406 (do przystanku Nowy Dwór) lub 409 (przyst. Chociebuska).

Leave Comment