Zgodnie z postanowieniami sympatyków Drogi św. Jakuba podjętymi w czasie ostatniego ogólnopolskiego zjazdu w Głuchołazach, od bieżącego roku spotkania te będą odbywać się w terminie wiosennym. Już kilka miesięcy temu pisaliśmy, iż tegoroczne spotkanie polskich amatorów Camino będzie miał miejsce w dniach 14-15 kwietnia w Skierniewicach. Już teraz zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na adres biuro@camino.net.pl . Ponieważ w tym roku możliwość noclegu z piątku na sobotę będzie ograniczona, prosimy o zaznaczenie, czy potrzebne będzie miejsce także z 13 na 14 kwietnia.

Oficjalna część spotkania rozpocznie się w sobotę, 14 IV, o godz. 10:00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach. W ramach sjesty zaplanowana jest wycieczka do Puszczy Bolimowskiej, a zaraz po niej – przyjrzymy się planowanym szlakom w centralnej Polsce. Naszym gościem będzie m.in. Grzegorz Bednarek, współtwórca Szlaku Romańskiego w Polsce. Po kolacji – jak zawsze złożonej z produktów przywiezionych przez uczestników spotkania – czeka nas wieczór wspomnień.
Na niedzielę, 15 kwietnia, zaplanowane jest walne zebranie członków stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”. Będzie ono miało miejsce przy kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach (ul. Senatorska), po mszy św. o godz. 9:30.
Dokładny program zostanie przesłany do osób, które wyślą swoje zgłoszenia do dnia 5 kwietnia br.

Koszty obejmujące nocleg (prosimy zabrać śpiwory), wyżywienie (śniadanie, obiad, przerwy kawowe) i praktyczny, drobny upominek w zależności od ilości noclegów wynoszą:
95 zł („Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce“ z opłaconymi składkami – 85 zł) – za dwie noce;
65 zł (członkowie „Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce“ mający opłacone składki – 55 zł) – dla pozostających jedną noc;
30 zł („Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce“ – 20 zł) – bez noclegów.

Do Skierniewic zapraszają: Fundacja „Akademia Biskupa Ignacego Krasickiego oraz stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce“.

Walne Zebranie – zawiadomienie

Program ramowy spotkania w Skierniewicach

Leave Comment