Dnia 22 kwietnia br. (sobota) w Częstochowie odbędzie się doroczna Pielgrzymka Bractw i Parafii św. Jakuba na Jasną Górę. Jej gościem będzie JE bp Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek w Konferencji Episkopatu Polski. Chciałby on przy tej okazji spotkać się z możliwie najszerszym gronem osób, organizacji, podmiotów i instytucji zajmujących się Drogą św. Jakuba w Polsce. Chciałby on również zapoznać się z założeniami dotyczącymi powstającej reprezentacji ruchu caminowego w naszym kraju, jakim jest Parlament Jakubowy.

Wychodząc naprzeciw temu zaproszeniu ze strony przedstawiciela Episkopatu Polski, na najbliższe spotkanie Parlamentu Jakubowego zapraszamy w sobotę, 22 kwietnia, o godz. 14:00 w Częstochowie, w sali św. Józefa na Jasnej Górze. Oczywiście chętni do wzięcia udziału w przedpołudniowej części pielgrzymki Bractw i Parafii Jakubowych, mogą pojawić się na Jasnej Górze wcześniej.
Na robocze spotkanie Parlamentu Jakubowego zapraszamy reprezentantów (optymalnie 1-2 osoby) wszystkich działających w Polsce organizacji, instytucji, podmiotów i grup nieformalnych pracujących przy utrzymaniu i promocji Drogi św. Jakuba. Jeśli w obecnej wysyłce zaproszeń ktoś został przeoczony, proszę o przekazanie mu niniejszej informacji.
Tym razem chcielibyśmy się skupić na zdefiniowaniu struktury i zadań Parlamentu Jakubowego, by mógł on już na dobre stworzyć reprezentację i wspólny głos polskiego Camino de Santiago oraz stawiać przed nami zadania do wykonania. Szkic takich zasad współpracy przedstawiony został na ostatnim spotkaniu 10 września w Krakowie, po uprzednim przyjęciu ogólnej Deklaracji Współpracy. Dla przypomnienia przesyłamy oba teksty w załączeniu z prośbą o odesłanie uwag i sugestii do dnia 16 kwietnia br. (Niedziela Palmowa) na adres biuro@parlamentjakubowy.pl .
Z góry dziękujemy także za krótkie potwierdzenie swojego przybycia do Częstochowy dn. 22 kwietnia. Cieszymy się na spotkanie wszystkich, którym drogie jest pielgrzymowanie do św. Jakuba.
Przy okazji informujemy, że planowana jako sposobność do kolejnego spotkania Parlamentu Jakubowego uroczystość X-lecia sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie k/Glogowa została przesunięta na 19 czerwca (poniedziałek). Prosimy o informację zwrotną, czy przybycie do Jakubowa tego dnia będzie możliwe.

W imieniu organizatorów Parlamentu Jakubowego
ks. Stanisław Czerwiński
Emil Mendyk
Ryszard Wenta

 

Laisser un commentaire