Na progu nowego sezonu wędrówkowego i pątniczego na Drodze św. Jakuba w Polsce niezwykle ważne jest odnowienie oznakowania szlaków oraz odświeżenie kontaktów z gospodarzami miejsc noclegowych i lokalnymi wspólnotami na polskim Camino. Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich działających już Opiekunów Szlaku oraz osoby dopiero chcące wdrożyć się w ten rodzaj pracy na rzecz Pielgrzymów na spotkanie Opiekunów, które odbędzie się w niedzielę, 12 marca, w Gostyniu (Wielkopolska).
Bliższe informacje oraz program znajdują się TUTAJ. Zgłoszenia prosimy składać w ciągu najbliższego tygodnia na adres biuro@camino.net.pl. Szczególnie serdecznie zapraszamy osoby chcące jako Opiekunowie pomóc w utrzymaniu Drogi św. Jakuba w Wielkopolsce i sąsiadujących regionach (Droga Wielkopolska, Lubuska, Nadwarciańska), ale także zainteresowani z innych części Polski będą bardzo gorąco przyjęci.
Zachętą do przybycia niech będą prezentowane obok zdjęcia pokazujące efekt pracy dwojga Opiekunów Drogi Wielkopolskiej we Wschowie, Magdaleny i Jarosława Dokurno, którzy do grona Opiekunów dołączyli wiosną ubiegłego roku. W marcu 2016 r. w Piekarach Śląskich odbyło się podobne spotkanie Opiekunów Szlaku, w którym wzięło udział blisko 40 osób. Jak wówczas, tak i teraz będzie możliwość otrzymania materiałów do znakowania jakubowego szlaku oraz wymiana doświadczeń i dzielenie się znakarskim zapałem. Zapraszamy!

Laisser un commentaire