W niedzielę, 22 grudnia, w Przeworsku będzie miało miejsce podkarpackie spotkanie opłatkowe na Drodze. Rozpocznie się ono o godz. 15:00 w miejscowym sanktuarium Grobu Bożego. Po mszy św. i nabożeństwie do św. Jakuba, na godz. 16:30 zaplanowana jest prezentacja nowego przewodnika po podkarpackim odcinku Drogi św. Jakuba « Via Regia », a także materiału filmowego TVP Rzeszów o tym szlaku. Nie zabraknie także opowieści z Camino w Hiszpanii – dotyczyć ona będzie Camino Primitivo. Nade wszystko – czeka opłatek, życzenia i poczęstunek.
Organizator spotkania, Bractwo św. Jakuba przy sanktuarium Grobu Bożego, prosi o wcześniejszą zapowiedź przybycia na adres: bractwo.przeworsk@gmail.com .
Wspomniany tu przewodnik, którego autorami są Jacek Hołub i Łukasz Mróz, opisuje 200-kilometrowy odcinek szlaku na Via Regia z Medyki do Pilzna oraz odcinek dojściowy, Korczowa – Przemyśl. Powstała dzięki wsparciu Samorządu Województwa Podkarpackiego publikacja wydana przez Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce od stycznia dostępna będzie w punktach informacji turystycznej na szlaku oraz za pośrednictwem naszej strony.

Laisser un commentaire