muszlaPracownia Szlaku św. Jakuba UMK w Toruniu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie miłośników Camino de Santiago, które odbędzie się w środę 18 listopada o godz. 19.00 w sali nr 1 na Wydziale Teologicznym UMK (ul. Gagarina 37). Jak zawsze, rozpocznie się ono od chwili modlitwy w kaplicy w intencji pielgrzymów, a następnie będzie miało miejsce tradycyjne spotkanie, podczas którego zostanie przedstawiona wersję końcową statutów Bractwa Jakubowego, uczestnicy poznają laureatów nagrody – młodych ludzi z województwa kujawsko-pomorskiego – na najlepszy esej o pielgrzymowaniu po Camino, ogłoszony przez Konsula RP Angela Tellechea. Ale przede wszystkim będzie możliwość wysłuchania relacji z pielgrzymowania po Szlaku św. Jakuba, przygotowanej przez państwa Wilkans, która na pewno obudzi wspomnienia… i będzie okazją do rozmowy nad fenomenem Camino.
Pracownia Szlaku św. Jakuba UMK w Toruniu zaprasza wszystkich zainteresowanych, którzy mają w planach wyjazd na Camino, albo już dotarli do św. Jakuba: na wszystkich z radością czekamy.
Piosenkę, którą uczestnicy rozpoczną spotkanie można znaleźć tutaj: www.szafarnia.art.pl/wp-content/uploads/2015/11/%C5%9Awi%C4%99ty-Jakubie.pdf.

Warto śledzić informacje o wszystkich wydarzeniach dot. Camino Polaco również na Facebooku:
https://pl-pl.facebook.com/pages/Camino-Polaco/572333802856458.