„Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce“

Informacje | Członkostwo |  Dokumenty |  Władze, dane kontaktoweWydarzenia

zostań Przyjacielem„Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” to ponadregionalne stowarzyszenie, które zawiązało się 25 września 2009 roku we Wrocławiu. Skupia ono pielgrzymów, sympatyków Camino de Santiago i osób w różny sposób zaangażowanych w ożywienie, organizację, informację i promocję Drogi św. Jakuba w Polsce. Pamiętając o chrześcijańskich źródłach tradycji indywidualnego pielgrzymowania do grobów Apostołów, „Przyjaciele…” pielęgnują ekumeniczny charakter Szlaku, który jest także przestrzenią spotkania dla osób poszukujących drogi swojej duchowości nie tylko w Kościele. Stowarzyszenie  stara się współpracować z innymi organizacjami i osobami – w kraju i za granicą – opiekującymi się Jakubowym Szlakiem. Poza odtwarzaniem nowych odcinków Drogi, ich oznakowaniem i promocją, stowarzyszenie udziela wszelkich informacji na temat Szlaku i związanych z nim wydarzeń.

Podstawą działalności „Przyjaciół Dróg św. Jakuba w Polsce” jest wolontariat, ale starają się oni także pozyskiwać środki niezbędne do utrzymania i promocji Szlaku. W tym celu zbierane są składki członkowskie, realizowane zadania zlecane przez samorządy oraz przyjmowane darowizny na cele statutowe.

Zapraszamy na wspólną Drogę! Buen Camino!

Składki członkowskie – https://www.camino.net.pl/czlonkostwo/

Aby zostać członkiem stowarzyszenia:

  • wypełnij deklarację członkowską znajdującą się na stronie https://www.camino.net.pl/czlonkostwo/,
  • wypełnioną i podpisaną deklarację członkowską odeślij mailem na adres biuro@camino.net.pl lub pocztą na adres stowarzyszenia: ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław
  • po przyjęciu przez Zarząd w poczet członków stowarzyszenia opłać składkę członkowską
  • działaj na rzecz budowy i utrzymania Szlaków św. Jakuba

Dokumenty Stowarzyszenia  https://www.camino.net.pl/dokumenty/

————————————————————————————–

Logo stowarzyszenia

projekt graficzny: Kuba Pigóra

————————————————————————————–

Baner stowarzyszenia

baner 250x240

projekt: Piotr Pasieczny, zdjęcie: Marta Miatkowska