Pracownia Szlaku św. Jakuba działająca przy Wydziale Teologicznym UMK zaprasza w czwartek 27 kwietnia, o godz. 19.00 na spotkanie nt. Camino. Jak zawsze, rozpocznie się ono od modlitwy w kaplicy Wydziałowej, a następnie Piotr Drzewiecki z portalu Caminodelavida przedstawi prezentację pt. « Caminho Portugues poza sezonem w teorii i praktyce ». Będzie to doskonała okazja, w roku 100-lecia objawień fatimskich, do refleksji nad Drogą Portugalską i jej funkcjonowaniem, a przy tym wiele porad praktycznych dla planujących Camino właśnie z Portugalii.

Podczas kwietniowego spotkania zostaną również ustalone szczegóły związane z planowanymi przejściami odcinków Camino Polaco, a także już dziś ks.Piotr Roszak zaprasza do włączenia się w przygotowywany II Festiwal św. Jakuba w Ciechocinie, który Pracownia wspiera merytorycznie i organizacyjnie (https://pl-pl.facebook.com/festiwaljakuba/). Ruszyły już zapisy. Caminowicze z Torunia serdecznie zapraszają na Festiwal i proszą o przekazanie tej informacji dalej.

Pracownia, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim i reżyser Teresą Kudybą, będzie realizowała cykl krótkich filmów promocyjnych Camino Polaco, które obejmą województwo kujawsko-pomorskie. Autorzy idei pragną pokazać nie tylko piękne krajobrazy, ale nade wszystko potencjał duchowy Szlaku Jakubowego w województwie kujawsko-pomorskim przez pryzmat osób i wartości, jakie za nimi się kryją. Liczą na wsparcie wszystkich osób zainteresowanych Camino. Szczegóły będzie można poznać na spotkaniu.

Laisser un commentaire