Pracownia Szlaku św. Jakuba UMK w Toruniu wyjątkowo w piątek 26 maja, o godz. 19.00 zaprasza na caminowe spotkanie (budynek Wydziału Teologicznego UMK, ul. Gagarina 37, sala nr 1). Jak zwykle rozpocznie się ono od krótkiej modlitwy w kaplicy, a następnie bieżących spraw organizacyjnych – wśród których nie zabraknie informacji na temat inicjatywy „Szkoły św. Jakuba” w Composteli (10-14 listopada br.) oraz planowanych działań w okresie wakacyjnym.

Przede wszystkim jednak będzie można wysłuchać refleksji małżeństwa, państwa Renaty i Andrzeja Fołta z Dębicy (woj. podkarpackie), którzy podzielą się przeżyciami ze wspólnego Camino oraz o wartościach, jakie płyną dla rodzin, które wspólnie wybierają się na Szlak św. Jakuba.

Wszyscy zainteresowani tematyką Camino de Santiago są zaproszeni na otwarte spotkania toruńskiego środowiska caminowiczów. Jednocześnie organizatorzy proszą, aby informacje o spotkaniu przekazać swoim znajomym i przyszłym pielgrzymom, którzy myślą o pielgrzymce do Composteli. Każdy jest z radością oczekiwany. 

Przypominają również o Festiwalu św. Jakuba w Ciechocinie w sobotę 10 czerwca (http://www.ciechocin.pl/269,festiwal-sw-jakuba.html) oraz o planowanym przejściu odcinka Gniewkowo-Kruszwica w dniu 24 czerwca, które organizuje Bractwo św. Jakuba w Toruniu.Zachęcają do śledzenia informacji o wszystkich wydarzeniach dot. Camino Polaco również na Facebooku Bractwa Jakubowego: https://www.facebook.com/Bractwo-%C5%9Awi%C4%99tego-Jakuba-Aposto%C5%82a-w-Toruniu-648428578642860/

 

Leave Comment