Toruńskie środowisko Caminowiczów serdecznie zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie Pracowni Camino de Santiago przy Wydziale Teologicznym UMK, które odbędzie się w środę 17 stycznia o godz. 19.00.Rozpocznie się tradycyjnie krótką modlitwą w kaplicy, a następnie będzie możliwość wysłuchania relacji z pielgrzymowania po Camino, którym podzieli się p. Paweł Śliwiński z Dobrzynia n. Wisłą, a które zatytułował „Camino 2008 – początek przygody życia”. Pan Paweł znakuje odcinki „Dobrzyńsko-Kujawskiej Drogi św. Jakuba”, więc będzie sposobność rozmowy również i na ten temat. Na zakończenie zostanie omówiony plan pracy na kolejny rok, zbliżające się wydarzenia (m.in. kolejną edycję Parlamentu Jakubowego) oraz przejścia odcinków Camino Polaco.

Na spotkanie są zaproszeni wszyscy zainteresowani Camino de Santiago, zarówno ci, którzy „już” byli, jak i ci, którzy planują udać się na pielgrzymkowy szlak do Santiago de Compostela.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W imieniu Caminowiczów z Torunia ks. Piotr Roszak przekazuje życzenia na Nowy rok 2018:

U progu Nowego Roku pragnę życzyć, aby był to czas doświadczania na drogach życia błogosławieństwa Bożego, czyli „dobrego mówienia” (takie jest dosłowne znaczenie łac. bene-dicere, benedictio), do jakiego jest zdolny tylko Bóg. On zawsze o nas mówi dobrze, dodając życiowym pielgrzymom odwagi i mocy, często gdy my sami myślimy, że nie poradzimy sobie. A jednocześnie to błogosławieństwo nabiera kształtów codzienności, nie wyjmując nas ze świata, ale pozwalając nam go w pełni doświadczać. Czyż nie taki jest sens „błogosławieństw” pielgrzyma na Camino? A więc krótko: niech Camino będzie dla Was błogosławieństwem Pana.

Leave Comment