CP GBPracownia Szlaku św. Jakuba na Wydziale Teologicznym UMK zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie, które tym razem odbędzie się w czwartek, 14 stycznia, o godz. 19:00 w budynku Wydziału przy ul. Gagarina 37 (sala nr 1).
Rozpocznie się ono od modlitwy w kaplicy. Następnie po omówieniu spraw bieżących – zwłaszcza kwestii planowanego na kwiecień «Parlamentu Jakubowego» we Wrocławiu, kwestii zmian związanych z «credencjałami» i «Compostelką» oraz planu pracy na Nowy Rok – oddamy głos gościowi specjalnemu, którym będzie dr Franciszek Mróz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych. Od wielu lat organizuje konferencje naukowe poświęcone historii i współczesności Camino de Santiago, ale także jest pomysłodawcą wielu przedsięwzięć propagujących Camino w Polsce. Zgodnie ze zwyczajem podzieli się swoimi doświadczeniami z wielu pielgrzymek Szlakiem św. Jakuba, a także odpowie na pytania.
W czasie spotkania można się także spodziewać bliższych informacji nt. anglojęzycznego przewodnika po kujawsko-pomorskim odcinku Camino Polaco.