muszlaPracownia Szlaku św. Jakuba na Wydziale Teologicznym UMK serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie poświęcone fenomenowi Camino de Santiago, które odbędzie się w środę 11 maja o godz. 19.00 w budynku Wydziału Teologicznego UMK (ul. Gagarina 37).

Jak zawsze, spotkanie rozpocznie się od krótkiej modlitwy w kaplicy Wydziału. Tym razem z uczestnikami podzieli się swoim doświadczeniem Camino, znany w środowisku pielgrzymów w Polsce ks. Dariusz Doburzyński, proboszcz parafii w Drawnie (archidiecezja szczecińska), który przed kilku laty pokonał pieszo Camino ze Szczecina do Santiago, a swoje przeżycia i refleksje zapisał w książce „Camino znaczy droga”, wydanej przez Fundację Szczecińską (2012). Prezentacja naszego gościa poświęcona będzie spojrzeniu na Szlak św. Jakuba przez pryzmat „trudności”, stąd tytuł: „Czy Camino jest trudne czy trudności są Drogą?”. Będzie okazja do nabycia książki autorstwa ks. Dariusza.
Na spotkanie przybędzie również Piotr Drzewiecki, prowadzący ważną dla polskich Caminowiczów stronę caminodelavida.pl, na której można znaleźć zawsze najświeższe informacje o tym, co dzieje się na Camino w Polsce i na świecie. Ostatnio były prowadzone badania dotyczące Camino wśród Polaków i z pewnością nieco na ten temat będzie można usłyszeć.
W czasie spotkania będą przedstawione najnowsze projekty dotyczące Camino, m.in. rozwiający się projekt Xacopedii – Internetowej Encyklopedii Jakubowej oraz powstających e-bookach o Drodze św. Jakuba. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych: zarówno tych, co dopiero myślą o wybraniu się na Camino, jak i tych, którzy już mają na swoim koncie to doświadczenie. Przekażcie innym nasze zaproszenie, umieszczając info na Fb i innych środkach komunikacji.
Piosenki, którymi rozpoczynamy spotkanie: tutaj, tutaj