W tym miesiącu dwa razy wyruszymy na uBogą Drogę.
Już w najbliższy weekend, w ramach inauguracyjnego przejścia Kłodzką Drogą św. Jakuba spotkamy się ze wspólnotą franciszkańską w Kłodzku, a w Niedzielę Palmową wędrować będziemy do „Śląskiej Jerozolimy”, czyli Wambierzyc. Szczegóły na podstronie Drogi Kłodzkiej.
Natomiast na uBogą Drogę na małopolskim odcinku Via Regia wraz z tarnowskim oddziałem PTT zapraszamy w tygodniu poprzedzającym kanonizację Jana Pawła II. Ostatnie dwa z sześciu dni wędrówki z Tarnowa do Krakowa-Łagiewnik upłyną pod hasłem „uBogiej Drogi”. Będzie więc także okazja do spotkania z franciszkanami z klasztoru w Wieliczce, gdzie będzie miał także ostatni przed Krakowem nocleg. Chętni do wyruszenia na choćby te dwa ostatnie dni spotykają się w sobotę, 26 IV, o godz. 10:00 przy klasztorze sióstr benedyktynek w Staniątkach. Wyjście w niedzielę, 27 IV, przewidziane jest ok. godz. 7:00, by zdążyć na godz. 10:00 dotrzeć do sanktuarium Jana Pawła II na krakowskich Łagiewnikach.
Bliższe szczegóły organizacyjne znajdują się na plakacie.

Osoby chcące wziąć udział w kwietniowej „uBogiej Drodze” oraz skorzystać z noclegów u franciszkanów, prosimy o zgłoszenia na adres biuro@camino.net.pldo 10 IV w przypadku Kłodzka i do 16 IV w przypadku Wieliczki. W obu przejściach uczestnicy biorą udział na własną odpowiedzialność i z własnym prowiantem.

Przypominamy, że cały czas trwa także „uBoga Droga” naszych romeros chcących wziąć udział w kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w Watykanie. W internecie można śledzić zapiski trójki idącej z Miłosławia i Lubania oraz 18-osobowej grupy idącej z Poznania i Wrocławia. Dobrej Drogi!

Leave Comment