Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce zapraszają nie tylko mieszkańców Lubelszczyzny na weekendowe przejście Lubelską Drogą św. Jakuba. Wyjście na trasę będzie miało miejsce w sobotę, 18 października, po mszy św. o godz. 7:30 w kościele św. Jakuba przy ul. Głuskiej w Lublinie. Późnym popołudniem zaplanowane jest dotarcie na nocleg w Kiełczewicach Maryjskich. W niedzielę, 19 października, ok godz. 9:00 (po mszy św. i śniadaniu) nastąpi wyjście na dalszą trasę do Kraśnika. Stąd będzie możliwość powrotu do Lublina pociągiem, autobusem lub busem.
Osoby chcące skorzystać z noclegu w Kiełczewicach prosimy o zgłoszenie do dnia 16 października na adres lublin@camino.net.pl podając imię, nazwisko i adres. Ilość miejsc sfinansowanych ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich jest ograniczona. Dojazd, wyżywienie i ubezpieczenie uczestnicy organizują we własnym zakresie. Na nocleg zabieramy karimaty i śpiwory. W Kiełczewicach planujemy wspólną, caminową kolację z prowiantu, który każdy przyniesie ze sobą. Każdy z wędrujących otrzyma materiały z najważniejszymi informacjami na temat szlaku, w tym egzemplarz folderu informacyjnego z mapami szlaku i adresami miejsc noclegowych, co pozwoli na indywidualne wędrowanie w przyszłości. Zgodnie z praktyką na Drodze św. Jakuba, między postojami każdy idzie własnym tempem kierując się oznakowaniem szlaku..
Logo FIO KolorDwudniowa wędrówka jest już trzecim podobnym wydarzeniem w ramach realizowanego przez stowarzyszenie projektu „Dobrej Drogi! – Aktywizacja środowisk lokalnych na Drodze św. Jakuba”, który dofinansowany został w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Poprzednie odbyły się na Dolnym Śląsku (Kłodzka Droga św. Jakuba) i Wielkopolsce (Nadwarciańska Droga św. Jakuba), a do końca roku będą miały miejsce podobne w Zagłębiu (planowaną Jasnogórską Droga św. Jakuba – 25/26 października) oraz Mazowszu (Mazowiecka Droga św. Jakuba – 22/23 listopada).

Leave Comment