Jak co roku Bractwo św. Jakuba w Szczyrku i Urząd Miejski w Szczyrku zapraszają wszystkich chętnych na V Narciarską Pielgrzymkę Beskidzką Drogą św. Jakuba, która odbędzie się w dniach 31.01-1.02.br. Trasa pielgrzymki: Szczyrk (autobusem) – Jaworze Nałęże (czerwonym szlakiem) – Łazek – Czupel – Błatnia (nocleg) – Stołów (żółtym szlakiem) – Klimczok– Sanktuarium Maryjne na Górce – Szczyrk. Trasa Łazek – Szczyrk jest fragmentem Beskidzkiej Drogi św.Jakuba dodatkowo oznaczona białą muszlą na niebieskim tle z czerwonym mieczokrzyżem, ale jednokierunkowo: idziemy nią pod prąd – na pamiątkę zimowych powrotów z Santiago de Compostela. 

Program:

31.01.2015 r.

godz. 9.00 – Msza św. w Sanktuarium Św. Jakuba w Szczyrku,

godz. 10.00 – Przejazd autobusem do Jaworza,

godz. 11.00 – Wyjście na Błatnią czerwonym szlakiem,

godz. wieczorne – Błatnia (nocleg), wieczorem śpiewanie kolęd.

1.02.2015 r.

godz. 9.00 – Polowa niedzielna Msza i dalsze pielgrzymowanie przez Sanktuarium na Górce do Sanktuarium św. Jakuba St. w Szczyrku.

ok. godz. 16.00 – zakończenie pielgrzymki.

Zasady udziału:
1. Zgłoszenia indywidualne i zbiorowe(parafie) ze względu na rezerwację noclegów prosimy kierować do dnia 17.01.2015r. na: e-mail parafia@szczyrk.wiara.org.pl lub telefonicznie pod nr 33-817 84 29.
Dodatkowe informacje i komunikaty na stronie bractwa: http://www.bractwojakuboweszczyrk.pl.
2. Uczestnikiem pielgrzymki może zostać każdy, z tym że młodzież do 18, roku życia tylko z co najmniej jednym z rodziców.
3. Wszystkie koszty związane z pielgrzymką pokrywają uczestnicy (nocleg – ok. 35 zł, wyżywienie, autobus – ok. 20 zł., ew. dodatkowe ubezpieczenie itp.).
4. Wszelkie ryzyko związane z udziałem w pielgrzymce ponosi  jego uczestnik.
5. Drogę św. Jakuba przechodzimy na nartach (turowych lub biegowych), a odcinki z brakiem śniegu pieszo. Pielgrzymi, którzy chcą przejść całą drogę na piechotę, powinni zabrać „rakiety”.
6. Istnieje możliwość dołączenia do pielgrzymki w Jaworzu (należy to podać przy zgłoszeniu).