Kontynuowane są sobotnie przejścia wzdłuż Via Regia w ramach projektu „Via Regia – od historii do przyszłości”. W sobotę, 25 sierpnia, chętni spotykali się o godz. 9:00 przy Moście Staromiejskim w Zgorzelcu i przez Gorlitz, Konigshainer Berge i Arnsdorf wędrowali do Melaune. Stamtąd miał miejsce powrót do Zgorzelca i Lubania podstawionym, bezpłatnym autobusem. Warto przypomnieć, że w tym czasie w Gorlitz i Zgorzelcu trwał dwudniowy festyn staromiejski JAKUBY. Zatem na zakończenie przejścia raz jeszcze należało odwiedzić nadnyską starówkę.
Kolejna wędrówka będzie miała miejsce 22 września i poprowadzi z Melaune przez Weissenberg do Budziszyna. Dalsze szczegóły organizacyjne wkrótce.

Uczestnicy we własnym zakresie organizują ubezpieczenie i wyżywienie. Do dyspozycji będzie przewodnik i tłumacz.
Projekt „Via Regia – od historii do przyszłości” realizowany jest przez stowarzyszenie „Pogranicze” z Lubania i Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen z Miltitz, a dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach funduszu Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Więcej informacji na stronie www.viaregia.info . Cykl sobotnich przejść szlakiem odbywa się pod patronatem stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce”.

Leave Comment