Ostatnie dni listopada nie pozwalają zapomnieć o pielgrzymach wędrujących Camino de Santiago i innymi szlakami Europy.

  • Warszawa, 24 XI i 25 XI: Po powrocie do kraju trzech Pielgrzymów Pokoju wędrujących niedawno do Asyżu, Dominik, Wojtek i Roman organizują spotkania w różnych częściach Polski, by opowiedzieć o swojej wędrowce i zaprosić na… pielgrzymkę dookoła świata. Najbliższe spotkania odbędą się w Warszawie: w czwartek o godz. 18.30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego na Jelonkach, ul. Słomiana 2, a w piątek – o godz. 18.45 (po mszy o 18.00) w zakrystii kościoła pw. Wszystkich Świętych przy Placu Grzybowskim 2. Dalsze informacje o Pielgrzymach Pokoju na stronie www.idzieczlowiek.pl .
  • Wrocław, 24 XI: Kolejne, już XXXII spotkanie Wrocławskiego Klubu Przyjaciół Camino odbędzie się w ostatni czwartek listopada o godz. 18.45 w salce przy kościele pw.Opatrzności Bożej na Nowym Dworze we Wrocławiu. Tematem będą « Legendy caminowe i niezwykłe wydarzenia w drodze do Santiago de Compostela« .
  • Lubań, 25 XI: W kościele pw. Narodzenia NMP (Uniegoszcz) o godz. 18:00 odprawiona zostanie msza św. za pielgrzymów na polskich Drogach św. Jakuba oraz w intencjach przekazanych przez nich do naszej skrzynki intencji.

  • Ząbkowice Śl., 25 XI: Klub Grlobtrotera ząbkowicegoe oddziału PTTK oraz ZOK zapraszają na prelekcję Andrzeja Kofluka o jego tegorocznej pielgrzymce z Wrocławia do Rzymu. Z pewnością nie zabraknie też wątków nawiązujących do ubiegłorocznego Camino znad Odry do Santiago.
    Ząbkowice
  • Środa Śląska, 30 XI: w uroczystość św. Andrzeja Apostoła odbędzie się przedostatnie w tym roku przejście na szlaku Via Regia, tym razem z Miękini do Środy Śląskiej (ok. 12 km). Celem będzie kościół pw. św.Andrzeja w Środzie Śląskiej. Wyjazd pociągiem w kierunku Legnicy z dworca Wrocław Główny o godz. 10:50, ze stacji Wrocław Nowy Dwór o 11:07. 11.00 – Zbiórka wszystkich chętnych na stacji kolejowej Wrocław Nowy Dwór (kto jedzie z Dworca Głównego wyjeżdża ok. 10.50 a kto z Leśnicy – ok. 11.17). Ze stacji Miękinia przejście wzdłuż Via Regia ul.Leśną, potem przez las, Siemichów i Kadłub. Przystanki zaplanowane są przy kapliczce w Kadłubie, w altance polnej przed wsią Święte, a przy kościele pw.św.Marcina w Świętem zaplanowane jest wspólne odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego. Dojście do Środy Śl. ok. godz. 17.00, a o 18:00 możliwość uczestnictwa we mszy św. odpustowej w kościele pw.św.Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej. Powrót do Wrocławia ok. godz. 20.
Laisser un commentaire