Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba rozpoczął kolejny cykl wędrówek Pomorską Drogą św. Jakuba. Tegoroczna myśl przewodnia to: ZACZNIJ Z NAMI SWOJE CAMINO.

Zapraszamy na drugą w tym roku wędrówkę Pomorską Drogą św. Jakuba. 8 czerwca (sobota) ruszamy sprzed pomnika Mikołaja Kopernika we Fromborku, o godz. 8.30. Naszym celem jest Tolkmicko, gdzie zobaczymy piękną, drewnianą figurę św. Jakuba Pielgrzyma, ubranego w charakterystyczny pielgrzymi strój. Przejdziemy w spokojnym tempie 18 kilometrów. Zapraszamy do dołączenia do nas. Pamiętajcie o wygodnych butach, czapeczce na głowę, o piciu i jedzeniu. PAMIĘTAJCIE, że każdy z Was sam jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo. Dojazd do Fromborka i powrót z Tolkmicka – we własnym zakresie. Z dworca PKS w Elblągu autobus do Fromborka odjeżdża o godz. 7.40. Po dojściu do Tolkmicka też będziemy mieli połączenia autobusowe do Elbląga.

Wędrówkę poprowadzi Kazimierz Filip, który właśnie wrócił z Camino Portugalskiego. Będzie można więc wędrując, posłuchać ciekawych opowieści i popytać o Drogę!

Szczegóły wędrówki znajdziecie pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/306040306992603

Zapraszam w imieniu Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba

Tamara Frączkowska

- Droga Pomorska Aktualności
Leave Comment