W trzy miesiące po otwarciu odcinka jakubowego szlaku z Międzygórza przez Kłodzko i Broumov do Krzeszowa, zaplanowane jest kolejne, weekendowe przejście malowniczym szlakiem w Kotlinie Kłodzkiej. Tym razem odbędzie się ono w ramach projektu „Dobrej Drogi! – Aktywizacja środowisk lokalnych na Drodze św. Jakuba”, który dofinansowany został w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” zaprasza więc głównie mieszkańców Dolnego Śląska i Opolszczyzny do odkrycia śladów dawnych pątników i wędrowców w głębi Sudetów.
Wyjście na trasę będzie miało miejsce w sobotę, 19 lipca, o godz. 9:00 przy stacji kolejowej w Bystrzycy Kłodzkiej. Późnym popołudniem zaplanowane jest dotarcie na nocleg w Kłodzku, skąd w niedzielę, 20 lipca, o godz. 9:00 spod kaplicy św. Jakuba przy kościele Wniebowzięcia NMP

nastąpi wyjście na dalszą trasę do Wambierzyc. Stąd możliwość powrotu do Kłodzka autobusem o godz. 18:31.
Osoby chcące skorzystać z noclegu w Kłodzku prosimy o zgłoszenie na adres biuro@camino.net.pl . Ilość miejsc sfinansowanych ze środków Fundusz Inicjatyw Obywatelskich jest ograniczona. Dojazd, wyżywienie i ubezpieczenie uczestnicy organizują we własnym zakresie. Każdy z wędrujących otrzyma materiały z najważniejszymi informacjami na temat szlaku, który został w końcu ubiegłego roku oznakowany siłami oddziałów PTTK w Kłodzku i w Międzygórzu. Zgodnie z praktyką na Drodze św. Jakuba, między postojami każdy idzie własnym tempem kierując się oznakowaniem szlaku.
Logo FIO KolorNa realizowany obecnie projekt „Dobrej Drogi! – Aktywizacja środowisk lokalnych na Drodze św. Jakuba” składa się pięć weekendowych przejść – poza Kotliną Kłodzką odbędą się one także na Lubelszczyźnie, Mazowszu, wschodniej Wielkopolsce i na Warmii.

Leave Comment