W dwa miesiące po lipcowym przejściu, zaplanowane jest kolejne, weekendowe przejście Nadwarciańską Drogą św. Jakuba. Zapraszamy 20 i 21 września na trasę z Pyzdr przez Miłosław do Dębna. Tym razem odbędzie się ono w ramach projektu „Dobrej Drogi! – Aktywizacja środowisk lokalnych na Drodze św. Jakuba”, który dofinansowany został w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Stowarzyszenie „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” oraz Parafia pw. św. Jakuba Większego w Miłosławiu zaprasza więc głównie mieszkańców wschodniej Wielkopolski do odkrycia śladów dawnych pątników i wędrowców na nadwarciańskiej trasie.

Wyjazd autobusem na trasę do Pyzdr będzie miało miejsce w sobotę, 20 września, o godz. 8:30 spod kościoła św. Jakuba w Miłosławiu. Późnym popołudniem zaplanowane jest dotarcie na nocleg, skąd w niedzielę, 21 września, o godz. 10:00 spod kościoła św. Jakuba w Miłosławiu nastąpi wyjście na dalszą trasę do Dębna. Stąd powrót do Miłosławia autobusem.
Osoby chcące skorzystać z noclegu w Miłosławiu prosimy o zgłoszenie na adres uboga@camino.net.pl . Koszty noclegu pokryte są ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Ilość tych miejsc jest jednak ograniczona. Dojazd do Miłosławia, wyżywienie i ubezpieczenie uczestnicy organizują we własnym zakresie. Każdy z wędrujących otrzyma drukowane materiały z najważniejszymi informacjami na temat szlaku. Zgodnie z praktyką na Drodze św. Jakuba, między postojami każdy idzie własnym tempem kierując się oznakowaniem szlaku.
Na realizowany obecnie projekt „Dobrej Drogi! – Aktywizacja środowisk lokalnych na Drodze św. Jakuba” składa się pięć weekendowych przejść – poza wschodnią Wielkopolską i Kotliną Kłodzką (ta wędrówka miała miejsce 19 i 20 lipca br) odbędą się one także na Lubelszczyźnie, w okolicach Częstochowy i na Drodze Mazowieckiej.

fio

 

Leave Comment