Po niedawnych zimowych przejściach Drogą Beskidzką oraz Drogą Sudecką, przyszedł czas na pierwsze wiosenne przejście. Będzie ono miało miejsce tuż za granicą naszego kraju – Żytawską Drogą św. Jakuba, na trasie ze Zgorzelca do Hirschfelde. Ponad 20-tu zgłoszonych już pielgrzymów wyruszy w sobotę, 24 marca, o godz. 9:30 z katedry św. Jakuba w Görlitz. Nocleg zaplanowany jest w St. Marienthal, czyli najstarszym nieprzerwanie działającym klasztorze żeńskim w Niemczech. Dokładne informacje, w tym opis dojazdów na stronie Wrocławskiego Klubu Przyjaciół Camino. Tam także informacja o kolejnym spotkaniu Klubu (29 marca br.) oraz dalszych planach wrocławskich pątników, w tym pielgrzymki z Erfurtu do… Dublina.

Gdy pątnicy będą już odpoczywać w St. Marienthal, we wrocławskim kinie Helios rozpoczynać się będzie drugi wieczór 12-go Tygodnia Kina Hiszpańskiego. Właśnie w sobotę, 24 III, na godzinę 19:00 zaplanowany jest pokaz filmu pt. „Finisterrae” według scenariusza i w reżyserii Sergio Caballero. To surrealistyczna opowieść o dwóch… duchach wędrujących Camino na Koniec Świata; stad także tytuł produkcji z roku 2010.
Eksperymentalny debiut Sergio Caballero z roku 2010 i laureat Głównej Nagrody na festiwalu w Rotterdamie, FINISTERRAE to niskobudżetowa produkcja oparta na ironicznym, abstrakcyjnym humorze i surrealistycznych pomysłach. Film był realizowany bez scenariusza, z dialogami w języku rosyjskim (!!) oraz muzyką fińskiego artysty i kreatora mody Jimi’ego Tenora, punkowego zespołu Suicide. Caballero jest kluczową postacią barcelońskiej sceny artystycznej, w tym współtwórcą i dyrektorem artystycznym największego europejskiego festiwalu muzyki elektronicznej SÓNAR w Barcelonie.

Leave Comment