Nie pytaj, co Camino może zrobić dla Ciebie.
Zapytaj, co TY możesz zrobić dla Camino”
„Klasyk”

Skąd się biorą muszelki na Jakubowym Szlaku? Kto wysłał do Ciebie Credencial? Kto prowadzi ten czy ów profil pełen zdjęć z Drogi i porad? Kim jest hospitalero? Kto sprawia, że o Camino się (dobrze) mówi?
Najbliższe z cyklicznych spotkań w Księgarni Hiszpańskiej we Wrocławiu poświęconych Camino de Santiago będzie okazją do spotkania wolontariuszy, którzy w różny sposób przyczyniają się do tego, że Droga św. Jakuba jest, jest dostępna i bezpieczna. Będzie można poznać ich motywację, sposób pracy oraz dowiedzieć się, jak i kiedy znajdują na to czas oraz co im to daje.
Zatem jeśli nie tylko chciał(a)byś znać odpowiedź na postawione powyżej pytania, ale sam wręcz zostać ich odpowiedzią, przyjdź i spotkaj wolontariuszy oraz zostań jednym z nich. Lubisz chodzić (zwłaszcza Drogą św. Jakuba), chętnie piszesz, umiesz zaadresować i zakleić kopertę albo nie boisz się opowiadać o tym, co przeżyłeś w drodze i czym się zafascynowałe/aś – nie pozwól, by Twoje umiejętności i czas pozostały niewykorzystane. Szkoda czasu na bezczynność.
Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce są dla Ciebie w Księgarni Hiszpańskiej w środę, 10 października od 18:00 do do 19:30. Potem przeniosą się do Radia Rodzina, gdzie o wolontariacie rozmawiać będą w audycji „Buen Camino!” o godz. 20:00.

„Wolontariusze wszystkich krajów, łączcie się!”
Też „Klasyk”

Leave Comment