PonfW najbliższych dniach kilkunastu wrocławskich przyjaciół Camino wyrusza do Santiago. W niedzielę, 24 kwietnia, dziesięć osób wylatuje do Hiszpanii, by przejść „Camino dla niemocnych” z Astorgi. Natomiast we wtorek, 26 kwietnia, Andrzej Kofluk i Bogdan Ludkowski wyjadą rowerami z Wrocławia – najpierw do San Sebastian (miasto to jest podobnie jak stolica Dolnego Śląska tegoroczną Europejską Stolicą Kultury) i dalej do Santiago de Compostela. Obaj cykliści nie wykluczają także rowerowego powrotu nad Odrę.
W sobotę, 23 kwietnia, w czasie mszy o godz. 18:00 w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego wszyscy wybierający się w Drogę otrzymają błogosławieństwo pielgrzymów. A w czasie spotkania po mszy zostaną omówione ostatnie szczegóły organizacyjne. Już teraz życzymy Buen Camino!

„Camino dla niemocnych” pomyślane jest jako zaproszenie na Drogę do Santiago dla tych, którzy z przyczyn zdrowotnych nie są w stanie pokonywać dłuższych odcinków dziennych. Idąc dziennie 15-18 km dotrą z Astorgi do Santiago w ciągu 3 tygodni.
Natomiast rowerowa pielgrzymka łącząca obie tegoroczne Europejskie Stolice Kultury ma w zamierzeniach obu pątników wskazać na chrześcijańskie korzenie Europy. Dlatego symbolicznie zabierają z Wrocławia postacie ważne dla miasta i dla chrześcijańskiej (w sensie ekumenicznym) Europy. Będą nimi: urodzona nad Odrą w żydowskiej rodzinie Edyta Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża, współpatronka Europy, podobnie jak św. Cyryl i Metody będący we Wrocławiu patronami cerkwi na Piasku – wcześniej kościoła św. Jakuba. W kolejnym kościele św. Jakuba, obecnie wrocławskiej katedrze greckokatolickiej, Andrzej Kofluk i Bogdan Ludkowski „zabiorą” beatyfikowanego przez św. Jana Pawła II we Lwowie Mykołę Cegielskiego, którego syn do niedawna mieszkał we Wrocławia. Tradycję ewangelicką reprezentować będzie urodzony we Wrocławiu w 1906 r. Dietrich Bonhoeffer, pastor i przeciwnik nazistów.
Rowerowi pielgrzymi wyruszą we wtorek. 26 kwietnia, po mszy św. o godz. 8:00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.