Powstała jesienią Księgarnia Hiszpańska we Wrocławiu, podobnie jak jej krakowska starsza siostra, stała się miejsce spotkań pod wiele mówiącym tytułem BUEN CAMINO. Inauguracyjna opowieść z Drogi będzie miała miejsce w środę, 8 stycznia 2014 r., o godzinie 16:00. W kolejnych miesiącach spotkania odbywać się będą o godzinie 18:00.
Inauguracyjna prezentacja poświęcona była – jak przystało na pierwsze spotkanie – caminowemu elementarzowi, czyli Camino Frances. Opowiedział o nim Paweł Peter, który w roku 2010 wraz z grupą przyjaciół przeszedł z Saint-Jean-Pied-du-Port do Santiago de Compostela.
Przypomniał on także o wrocławskim pieszym Tramwaju na Camino, który rusza o godz. 9:00 dziewiątego dnia każdego miesiąca. Czyli także – jutro rano!
Kolejne spotkania w Księgarni Hiszpańskiej przy ul. Szajnochy będą miały miejsce w drugą środę każdego miesiąca, czyli tego samego dnia, kiedy we wrocławskim Radio Rodzina o 21:30 nadawany jest program „Buen Camino!”. Najbliższą audycję będzie więc można posłuchać kilka godzin po prezentacji w Księgarni Hiszpańskiej.

Leave Comment