Stowarzyszenie Czas A.R.T. zaprasza 9 czerwca na Wschowski odcinek Drogi św. Jakuba: Osieczna-Wschowa. Jest to mały fragment wielkopolskiej trasy, którą od wielu lat pokonują pielgrzymi i wędrowcy z różnych zakątków Europy. Naszą podróż rozpoczynamy już 9 czerwca Zaczynamy z Osiecznej. W pierwszym dniu pokonamy 23 km, w drugim dniu – 13 km. 

Ze względu na fakt, iż rozpoczął się okres intensywnych wędrówek Drogą św. Jakuba. coraz częściej na szlaku można spotkać pojedynczych wędrowców – wczoraj do Wschowy zawitał brat zakonny z Opola, wcześniej przyuważono Pana z Austrii  Za tydzień, w środę, spodziewamy się licznej grupy z okolic Konina. Nasza grupa ruszy za tydzień i dołączą do nas pielgrzymi z Wrocławia i Poznania.

Tak jak w poprzednich latach, każdy ma prawa wyboru jaki odcinek drogi chce przejść. Jeśli ktoś nie ma siły na całą trasę – zapraszamy na krótszy fragment. Można dołączyć do nas w Lesznie lub Święciechowie. Z uwagi na duże zainteresowanie pozostało nam już tylko kilka miejsc noclegowych z własnym namiotem.

Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt i zapisy na adres mailowy czasart@gmail.com lub pod numerem telefonu 601 737 993 (po godz. 16-tej).

W Lesznie, jak dodaje Lidia Matuszewska  na gości będzie czekało ciasto i kawa, a przed wejściem do Wschowy, dla wędrowców kolejna niespodzianka – ławeczka pielgrzyma, którą niedawno zainstalowano dzięki wielkiemu sercu Pana Krzysztofa Juśkiewicza oraz opiekunów i miłośników naszej Drogi św. Jakuba 

Zapraszamy
Czas A.R.T.

Organizator:
Stowarzyszenie Czas A.R.T.

Projekt współfinansowany przez:
Urząd Marszałkowski
Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
Powiat Wschowski

Patronat medialny:
zw.pl
elka.pl

Buen Camino Pielgrzymi!

Laisser un commentaire