Kwietniowe spotkanie Wrocławskiego Klubu Przyjaciół Camino miało miejsce w drodze. Było to bowiem dwuczęściowe spotkanie wyjazdowe.
W niedzielę, 22 kwietnia, zorganizowany został wyjazd do Jakubowa, gdzie w tym samym czasie miała miejsce inauguracja sezonu Dolnośląskiej Federacji Przewodników. Dolnośląscy i opolscy przewodnicy zapoznali się ze specyfiką i rozwojem szlaku nad Odrą oraz mieli możliwość obejrzenia miejscowego sanktuarium, a także szybu Św. Jakub należącego do jednej z miedziowych kopalń.
W następna niedzielę, 29 kwietnia, wrocławscy sympatycy Drogi zorganizowali wyjazd do Sycowa, gdzie – wraz z miejscowym Towarzystwem św. Marka – wzięli udział w przygotowawczym przejściu powstającym odcinkiem Szlaku na terenie ziemi sycowskiej. Powstający szlak przez Syców i Oleśnicę do Wrocławia pozwoli dojść mieszkańcom pogranicza Wielkopolski i Dolnego Śląska do Drogi na Via Regia. Równocześnie nawiązuje on do dawnego traktu prowadzącego z Piotrkowa do Wrocławia.

Kolejne, XXXVIII spotkanie Wrocławskiego Klubu Przyjaciół Camino będzie miało miejsce w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR3 przy ul. Legnickiej 65 (obok starej zajezdni tramwajowej). Kilkoro członków Klubu będzie w tym czasie na niezwykłej pielgrzymce, dlatego zaplanowane jest także telefoniczne połączenie z tymi, którzy w drodze.
Więcej informacji na stronie www.wrocamino.pl .

Leave Comment