Mamy piękną złotą jesień, aż chce się gdzieś powędrować! Prawda?
Dlatego Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza 26 października (sobota) na wędrówkę Pomorską Drogą św. Jakuba z Nowego Dworu Gd. do Niedźwiedzicy. Prowadzić Tamara Frączkowska. To wyjątkowy odcinek, bo zobaczymy na nim dwa piękne kościółki pw. św. Jakuba: w Tui i w Niedźwiedzicy.
To będzie szósta, ostatnia w tym roku wędrówka w cyklu „Zacznij z nami swoje Camino“. Uczestnicy wędrówek mogli poznać piękną Pomorską Drogę św. Jakuba i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Camino de Santiago w Hiszpanii, gdyż przewodnikami naszych wędrówek są osoby, które już kilkukrotnie pielgrzymowały na Półwyspie Iberyjskim. W tym roku udało się przejść Pomorską Drogą św. Jakuba już 101 km, od Braniewa do do Nowego Dworu Gdańskiego.
W najbliższą sobotę każdy otrzyma Paszport Pielgrzyma. Kto wędrował z nami wcześniej i ma już Paszport, zabiera go oczywiście ze sobą. Spotykamy się na dworcu autobusowym w Elblągu, skąd o godz. 8.00 odjeżdżamy autobusem PKS do Nowego Dworu Gdańskiego. Można dołączyć na dworcu autobusowym w Nowym Dworze Gdańskim, skąd ruszymy do Niedźwiedzicy o godz. 8.40. Przed nami 19 kilometrów wędrówki. Bierzemy ze sobą wygodne buty, coś do picia i do jedzenia, czapeczkę na głowę. Pamiętajmy, że każdy z sam jest odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo. Powrót do Elbląga autobusem PKS z Dworkowa.
Każdy, kto przejdzie Pomorską Drogą od Braniewa do Niedźwiedzicy będzie mógł otrzymać Brązowa Odznakę Pomorskiej Drogi św. Jakuba!

Leave Comment