bractwo-logo-285x300Relacja Bractwa św. jakuba ze Szczyrku z CAMINO – NA SPOTKANIE Z PAPIEŻEM FRANCISZKIEM RADZISZÓW–ŁAGIEWNIKI.

W sobotę 18 czerwca zakończyliśmy nasze pielgrzymowanie Beskidzką Drogą Św. Jakuba w intencji Światowych Dni Młodzieży. Ostatni odcinek prowadził nas z Radziszowa do Łagiewnik. Jak zwykle o godz. 8.00 Msza św. Tym razem w Woli Radziszowskiej. 

Ok 9. 00, siedmioosobową grupą,  wyruszyliśmy na szlak. Przez Mogilany, Gaj i Libertów, po ok 31 km drogi, dotarliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, by za szczęśliwe pielgrzymowanie Beskidzką Drogą św. Jakuba z Simoradza aż do Łagiewnik w intencji Światowych Dni Młodzieży, podziękować Bożemu Miłosierdziu za wstawiennictwem św. Siostry Faustyny. Następnie z tych samych pobudek przeszliśmy do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie nawiedziliśmy również, jeszcze oficjalnie nieotwartą, kaplicę św. Jakuba. Wszystkim, razem z nami pielgrzymującym, za wspólną wędrówkę, wspólną modlitwę i za wspaniale spędzony czas serdeczne Bóg Zapłać i do zobaczenia na szlaku. 
Buen Camino.