Na progu wakacji, kiedy na Drogę św. Jakuba zapewne wyruszy więcej pielgrzymów, zwracamy się z prośbą o zgłaszanie gotowości do przyjęcia na nocleg osób wędrujących szlakiem. Mogą to być schroniska, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne, parafie, klasztory, domy osób prywatnych, świetlice wiejskie, budynki organizacji pozarządowych itd. Ważne jest, aby pątnicy (po wcześniejszym zgłoszeniu) mogli znaleźć ciepłe miejsce noclegowe z dostępem do węzła sanitarnego i gorącej wody. Dodatkowe udogodnienia dla pielgrzymów zależą od życzliwości gospodarzy refugio.

Osoby chętne do udzielenia gościny pielgrzymom na różnych odcinkach Drogi św. Jakuba prosimy o przesłanie wypełnionego ZGŁOSZENIA w wersji elektronicznej lub papierowej do biura stowarzyszenia Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce.
Miejsca noclegowe na Pomorskiej Drogi św. Jakuba prosimy zgłaszać na do Urzędu Miasta w Lęborku: wzp@um.lebork.pl, tel. 598 637 711. Aktualna lista miejsc noclegowych znajduję się na stronie Drogi Pomorskiej.

Leave Comment